J.Naujalio g. 10,
Raudondvaris
info@raudondvarioklinika.lt
861953535 | 837420331
J.Naujalio g. 10, Raudondvario k., Kauno raj.

Ortopedas-traumatologas Gintautas Pocius paprastai apie pėdos kauliukų (hallux valgus) deformacijas

Raudondvario Klinika
 / 
2021-01-31

Gydytojas Gintautas Pocius yra vienas geriausių pėdos ir čiurnos specialistų Lietuvoje ir Europoje - daugiau, nei 20 metų darbo patirtį pėdos ir čiurnos sąnario patologijų gydyme turintis ortopedas traumatologas.

     Hallux valgus ar iššokusio kauliuko deformacija – tai pėdos pirmojo padikaulio-piršto sąnario deformacija, kuriai būdingas pėdos nykščio poslinkis link antro piršto ir pirmojo padikaulio iškrypimas į pėdos vidinę pusę. Atsiradęs kauliukas pėdos vidinėje dalyje, tai ne naujai susiformavus kaulinė išauga, o vidinė pirmo padikaulio pakyla, kuri dėl trinties avalynėje parausta, patinsta, pradeda skaudėti.

     Hallux valgus pėdos deformacijos negydant progresuoja, dėl skausmo ir deformacijų labai apribojami pėdos judesiai, darosi sunku netgi vaikščioti, bėgti, sunkiai parenkama avalynė, žmonės nebegali nešioti norimų batų, formuojasi nuospaudos, o pėdos pirštai deformuojasi, pati pėda plokštėja, vystosi pėdos, ir netgi čiurnos sąnarių dilimas (progresuoja artrozė).

Todėl informacija apie tai – labai naudinga:

1. Vyrus ar moteris, dažniau kankina ši problema?

Moterims iššokusio kauliuko deformacija pasitaiko net 10–15 kartų dažniau nei vyrams.

2. Kodėl pėdos kauliukai iššoka?

Paveldėjimas ir nepatogi avalynė siaurėjančiu ir aukštu kulnu yra pagrindinės dvi priežastys, sukeliančios šias pėdos deformacijas. Yra nustatyta, kad kiekvienas papildomas avalynės kulno centimetras minimo metu apie 10 procentų padidina krūvį padikauliams ir pėdos pirštams. Moterų sąnariai lankstesni, todėl pėdos raiščiai per daug prasitempia, neišlaiko pėdos skliauto atramos jėgų, dėl to ir vystosi padikaulių deformacijos. Kauliukų deformacijos progresavimą gali paskatinti suplokštėjusi pėda, padidėjęs įgimtas sąnarių judrumas, įvairūs sisteminiai artritai ir jungiamojo audinio ligos, įgimta anatominė pirmojo padikaulio galvos forma.

3. Kokio amžiaus būnant tai atsitinka? Ar gali taip nutikti vaikams?

Jei liga paveldima, deformacija gali atsirasti vaikystėje ar paauglystėje, ypač pradėjus sparčiai augti. Kauliukų deformacija vargina apie 23% 18 – 65 metų amžiaus ir net apie 35% vyresnių nei 65 metai moterų.

4. Kokią pagalbą siūlo medicina? (nuo ortopedinių priemonių iki chirurginės invazijos).

Kuo deformacija lengvesnio laipsnio, tuo didesnė tikimybė, kad tai galima išgydyti be operacijų. Rekomenduojama avėti avalynę, kuri nesukeltų trinties pirmo padikaulio vidinės pakylos srityje, o kulnas nebūtų aukštesnis nei 5 cm ir bato priekis nebūtų smailėjantis. Avint avalynę kasdien nešioti specialius silikoninius tarpupirščius, ortopedinius įdėklus su suformuotais išilginiais ir skersiniais skliautais. Naktį patariama užsidėti specialų įtvarą, kuris neleistų sausgyslėms ir sąnario kapsulei sustingti ydingoje padėtyje. Rekomenduojame kiekvieną dieną mankštinti pėdas.

Iššokusio kauliuko chirurginė korekcija paprastai reikalinga tuomet, kai kojos nykščio deformacija yra vidutinio ar sunkaus laipsnio. Operacijos metu atstatomas iškrypęs padikaulis, pašalinamos kaulinės išaugos ir sąnariui sugrąžinama normali funkcija. Priklausomai nuo deformacijos laipsnio, operacija trunka nuo 20 minučių iki 1,5 valandos.

5. Kokie naujausi moderniausi gydymo metodai?

Operacijų metodikos nuolat kinta ir tobulėja, išrandami nauji implantai, mažėja operacinis pjūvis. Populiarėja minimalios invazijos operacinės metodikos, kai operacija atliekama rentgenoskopo kontolėje per 2 – 3 kelių milimetrų pjūvelius.

6. Ką jūs, kaip ortopedas traumatologas, galėtumėte patarti visiems, kurie "bijo" kauliukų iššokimo?

Geriausia net nelaukti, kol prasidės skausmai arba patogi avalynė taps retenybe. Kartais gali nebūti skausmo, tačiau kojos pirštai pastebimai krypti į šoną ir formuojasi išauga. Jau tokiu atveju vertėtų apsilankyti pas ortopedą traumatologą. Žmonės ir patys gali užkirsti kelią pėdų problemoms. Svarbu stiprinti raumenis, atlikti įvairias mankštas. Tačiau jei konservatyvios priemonės neefektyvios ir pavėluotos, nereikia bijoti invazijos. Operacinės korekcijos rezultatas ilgalaikis, tik 2-5% pacientų ateityje reikalinga pakartotina ar papildoma korekcija. Jei pacientas po operacijos neavi aukštakulnių, nešioja patogią avalynę, deformacijos pasikartojimas mažai tikėtinas.

Naujausi įrašai
Raudondvario kliniką renkasi vis daugiau Lietuvos sportininkų

Raudondvario klinikoje, prieš  Baltijos moterų tinklinio lygos finalinio etapo varžybas Estijoje, Tartu mieste, apsilankė moterų tinklinio klubo „Kaunas-VDU“ sportininkės ir treneriai. Ačiū už pasitikėjimą, o visas Raudondvario klinikos personalas „Kaunui VDU“ linki kuo didžiausios sėkmės  Baltijos moterų tinklinio lygos finaliniame etape Estijoje, Tartu mieste. Būkite sveiki ir stiprūs, o mes sirgsime už jus!

Skaityti daugiau
2021m. kovo 2d. Raudondvario klinikoje konsultuos Ortopedas-traumatologas Gintautas Pocius

Informuojame, kad 2021m. kovo 2d. Raudondvario klinikoje konsultuos Ortopedas-traumatologas Gintautas Pocius dėl detalesnės informacijos ir registracijos maloniai prašome kreiptis į registratūrą tel. Nr. 8-619-53535 arba 8-37-420331. Ortopedas-traumatologas Gintautas Pocius gydo pėdos, čiurnos patologiją bei kelio sąnario meniskų, kremzlės ir raiščių pažeidimus. Gydytojas turi didelę daugiau nei 20 metų darbo patirtį.

Skaityti daugiau
Raudondvario klinikoje lankosi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės gydytojas Vytenis Trumpickas su šeimyna

Raudondvario klinikoje prieš pat Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės Europos čempionato atrankos lemiamas rungtynes, kurios įvyks jau kitą savaitę, kartu su Rūta ir Nidute, apsilankė ilgametis ir didelę darbo patirtį sporto medicinoje turintis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės gydytojas Vytenis Trumpickas. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei linkime kuo geriausios kloties, pergalių ir geros sveikatos!

Skaityti daugiau
Nemokamos šeimos gydytojo ir pirminės sveikatos priežiūros paslaugos Raudondvario klinikoje Žemųjų Kaniūkų ir Kulautuvos gyventojams

Plečiantis Kauno rajono apylinkėms bei daugėjant jose įsikuriančių gyventojų skaičiui bei plečiantis  Kulautuviečių ir Žemųjų Kaniūkų bendruomenei, didėja šeimos gydytojų poreikis šiuose regionuose. Pastebime, kad šeimos gydytojų pasiekiamumo poreikis ypatingai padidėjo covid-19 pandemijos metu. Žmonės, gyvenantys Kulautuvoje ir Žemuosiuose Kaniūkuose šeimos gydytojų pagalbos kreipiasi ir į mūsų Raudondvario kliniką, klausdami ar galime teikti nemokamas šeimos […]

Skaityti daugiau
Ortopedas-traumatologas Gintautas Pocius paprastai apie pėdos kauliukų (hallux valgus) deformacijas

Gydytojas Gintautas Pocius yra vienas geriausių pėdos ir čiurnos specialistų Lietuvoje ir Europoje - daugiau, nei 20 metų darbo patirtį pėdos ir čiurnos sąnario patologijų gydyme turintis ortopedas traumatologas.      Hallux valgus ar iššokusio kauliuko deformacija – tai pėdos pirmojo padikaulio-piršto sąnario deformacija, kuriai būdingas pėdos nykščio poslinkis link antro piršto ir pirmojo padikaulio iškrypimas […]

Skaityti daugiau

Norintiems gydytis Raudondvario klinikoje

NAUJIEMS PACIENTAMSREGISTRACIJA
J.Naujalio g. 10, Raudondvario k.
Kauno raj.
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram